28 maja 2021

Czym zajmuje się Agencja Celna?

Agencja Celna jest instytucją powołaną do życia w 1991 roku w efekcie nowelizacji przepisów Kodeksu Celnego i nie jest podmiotem państwowym. Bardzo często jednak mylona jest z urzędem celnym, a agenci celni traktowani są jako funkcjonariusze celni. W założeniach przepisów agencja celna jest instytucją pośredniczącą w kontaktach pomiędzy podmiotami dokonującymi obrotu międzynarodowego a urzędami celnymi. Zajmuje się wsparciem i wyręczaniem swoich partnerów biznesowych w dokonywaniu wszelkich formalności celnych związanych z importem oraz eksportem towarów. Agencja celna świadczy również usługi doradztwa z zakresu przepisów celno-podatkowych i wspiera swoich klientów w procesie przygotowywania się do importu bądź eksportu oraz pomaga w rozwiązywaniu pojawiających się w tym obszarze trudności.

 

Do głównych zadań agencji celnej należy obsługa celna i dbanie o bezpieczeństwo fiskalne swoich partnerów, a w szczególności realizowanie odpraw celnych zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi. Profesjonalna obsługa agencji celnej nie ogranicza się jedynie do opracowania dokumentacji celnej, ale obejmuje także rzetelne przygotowanie i przeprowadzenie kontrahenta przez cały proces odprawy celnej.  Doświadczona agencja celna doradzi w trudnych sprawach i wskaże odpowiednie rozwiązania. Jednym słowem jest partnerem dla klienta i ekspertem w swojej branży.

 

Obsługa celna stanowi obszar niezwykle ważny dla każdego przedsiębiorstwa dokonującego międzynarodowego obrotu towarowego, gdyż przekłada się to na finanse przedsiębiorstwa. Niewłaściwa interpretacja bądź zastosowanie nieprawidłowych stawek celnych lub podatkowych może narazić firmę na poważne konsekwencje finansowe. W związku z tym w obszarze obsługi celnej na pewno warto postawić na solidnego i profesjonalnego partnera, którego działalność skoncentrowana jest właśnie w tym obszarze. W konsekwencji firma zapewnia sobie bezpieczeństwo i stabilność finansów.

 

Jesteśmy niezależną agencją celną, której jedynym obszarem działalności jest obsługa celna. Mamy wieloletnie doświadczenie i ekspercką wiedzę, którą stosujemy na co dzień.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

www.alia-agencjacelna.pl

 

Podobne artykuły

odprawa celna kontenera

Odprawa celna kontenera

Transport towarów i przemieszczanie ładunków na coraz większe odległości wymusiły konieczność znalezienia rozwiązań optymalizujących procesy transportowe. Jednym z takich rozwiązań, które zrewolucjonizowało branżę transportową, było pojawienie się kontenera jako jednostki ładunkowej. Kontener umożliwia bezpieczne przemieszczanie towarów na ogromne odległości z wykorzystaniem różnych środków transportu, bez konieczności przeładunku towaru i zmiany jednostki transportowej.
Odprawa celna eksportowa

Odprawa celna eksportowa

Co to jest eksport towarów? Zgodnie z art. 2 pkt 8 Ustawy o podatku od towarów i usług, eksportem towarów określamy dostawę towarów wysyłanych lub transportowanych z terytorium kraju poza terytorium Unii Europejskiej. Dostawa może być realizowana przez dostawcę lub na jego rzecz (eksport bezpośredni) lub przez nabywcę towaru posiadającego siedzibę poza terytorium kraju lub… Czytaj więcej
Odprawa fiskalna

Odprawa fiskalna

Co to jest odprawa celna fiskalna? Odprawa fiskalna to odprawa celna importowa towaru realizowana w jednym z krajów członkowskich UE wraz z następującą bezpośrednio po niej dostawą tego towaru do innego kraju członkowskiego w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej. Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, importem określamy przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego, czyli... Czytaj więcej