28 maja 2021

Czym zajmuje się Agencja Celna?

Agencja Celna jest instytucją powołaną do życia w 1991 roku w efekcie nowelizacji przepisów Kodeksu Celnego i nie jest podmiotem państwowym. Bardzo często jednak mylona jest z urzędem celnym, a agenci celni traktowani są jako funkcjonariusze celni. W założeniach przepisów agencja celna jest instytucją pośredniczącą w kontaktach pomiędzy podmiotami dokonującymi obrotu międzynarodowego a urzędami celnymi. Zajmuje się wsparciem i wyręczaniem swoich partnerów biznesowych w dokonywaniu wszelkich formalności celnych związanych z importem oraz eksportem towarów. Agencja celna świadczy również usługi doradztwa z zakresu przepisów celno-podatkowych i wspiera swoich klientów w procesie przygotowywania się do importu bądź eksportu oraz pomaga w rozwiązywaniu pojawiających się w tym obszarze trudności.

 

Do głównych zadań agencji celnej należy obsługa celna i dbanie o bezpieczeństwo fiskalne swoich partnerów, a w szczególności realizowanie odpraw celnych zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi. Profesjonalna obsługa agencji celnej nie ogranicza się jedynie do opracowania dokumentacji celnej, ale obejmuje także rzetelne przygotowanie i przeprowadzenie kontrahenta przez cały proces odprawy celnej.  Doświadczona agencja celna doradzi w trudnych sprawach i wskaże odpowiednie rozwiązania. Jednym słowem jest partnerem dla klienta i ekspertem w swojej branży.

 

Obsługa celna stanowi obszar niezwykle ważny dla każdego przedsiębiorstwa dokonującego międzynarodowego obrotu towarowego, gdyż przekłada się to na finanse przedsiębiorstwa. Niewłaściwa interpretacja bądź zastosowanie nieprawidłowych stawek celnych lub podatkowych może narazić firmę na poważne konsekwencje finansowe. W związku z tym w obszarze obsługi celnej na pewno warto postawić na solidnego i profesjonalnego partnera, którego działalność skoncentrowana jest właśnie w tym obszarze. W konsekwencji firma zapewnia sobie bezpieczeństwo i stabilność finansów.

 

Jesteśmy niezależną agencją celną, której jedynym obszarem działalności jest obsługa celna. Mamy wieloletnie doświadczenie i ekspercką wiedzę, którą stosujemy na co dzień.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

www.alia-agencjacelna.pl

 

Podobne artykuły

Jakie dokumenty są potrzebne do odprawy celnej?

Jakie dokumenty są potrzebne do odprawy celnej?

Odprawa celna to procedura, która niejednemu przedsiębiorcy spędziła sen z powiek. Niestety, musi się z nią liczyć każda osoba oraz firma prowadząca wymianę handlową z krajami nienależącymi do Unii Europejskiej. Celem odprawy celnej jest sprawdzenie, czy będący przedmiotem obrotu międzynarodowego towar oraz towarzysząca mu dokumentacja, odpowiadają wymogom i regulacjom prawnym, warunkującym przepływ towarów pomiędzy poszczególnymi… Czytaj więcej
Pomoc w odprawie celnej Gdynia

Pomoc w odprawie celnej – gdzie uzyskać?

Odprawa celna to dylemat wielu importerów i eksporterów, zwłaszcza początkujących. Zawiłość procedur celnych i konieczność dopełnienia wielu formalności często spędza sen z powiek przedsiębiorców, a tym samym generuje stres, niepewność i obawę przed stratami finansowymi, w przypadku zatrzymania towaru na granicy.
Odprawa celna importowa krok po kroku

Odprawa celna importowa krok po kroku

Międzynarodowy obrót towarami to codzienność wielu polskich firm. Wiąże się on z szeregiem procesów i czynności, w których nie ma miejsca na pomyłki. W końcu czas to pieniądz, a towar przetrzymywany na granicy to straty finansowe dla przedsiębiorcy.